Bio Filler

Bio Filler to bio‐wypełniacz tkankowy stosowany do wypełnienia bardzo cienkich linii i zmarszczek, a także większych obszarów skóry twarzy, które wymagają korekty. Żel plazmowy można uzyskać i wykorzystać do pomniejszania zmarszczek w ciągu jednej sesji.

Uzyskiwany jest poprzez przetwarzanie własnej krwi klienta, a następnie jest wstrzykiwany w celu zwiększenia objętości, uniesienia i odmłodzenia twarzy, szyi i dłoni. Żel plazmowy ma ten sam kolor i formę co tłuszcz autologiczny, ale po wstrzyknięciu miękkość jest znacznie lepsza niż tłuszcz autologiczny i pozwala na precyzyjne wypełnianie obszarów korygowanych.

Ze względu na brak działań niepożądanych autologiczny wypełniacz uznany został za skuteczną i bezpieczną opcję redukcji zmarszczek.

Do każdego zabiegu pobierane jest od 10 do 20 ml krwi, która jest odwirowywana, filtrowana i przetwarzana w celu wytworzenia surowicy bogatej w płytki krwi, a następnie żelu plazmowego. Żel plazmowy lub Bio‐Filler można wstrzykiwać, aby korygować zmarszczki i linie oraz podnosić i odmładzać obszary, które utraciły objętość. Ponadto zabieg ten zapewnia również biostymulację komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu produkującymi kolagen.

Pierwsze wyniki są widoczne natychmiast po zabiegu, a efekty produkcji kolagenu można zobaczyć po kilku tygodniach. Po kilku miesiącach żel plazmowy jest naturalnie i całkowicie wchłaniany. Początkowo sugerujemy przebieg 3 sesji w odstępie 4 tygodni. Wyniki utrzymują się przez około 2 lata po 3. sesji, jeśli są połączone z zastrzykami surowicy PRP.

Zbieg Bio Filler wykonuje ekspert w dziedzinie Kosmetologii Estetycznej dr n.med. Izabela Załęska.