Czy każdy może się depilować laserowo?

Kwestia możliwości poddania się zabiegowi depilacji laserowej jest przede wszystkim uzależniona od takich czynników jak kolor włosów oraz rodzaj skóry. I tak na przykład, osobom posiadającym włosy w kolorze jasny blond, rudym, ewentualnie siwym raczej odradza się podejmowanie próby usuwania owłosienia za pomocą metod laserowych. Wszystko dlatego, że wspomniane włosy nie są podatne na zbiegi tego rodzaju, jako że posiadają niewielkie ilości melaniny – wszak, im włos jaśniejszy, tym mniej w nim tej substancji, na której tak naprawdę bazuje zabieg depilacji laserowej. Najlepiej reagują tutaj włosy ciemne i grube. Z drugiej strony, nadmiar melaniny w skórze również nie sprzyja swobodnej depilacji. Co prawda można ją przeprowadzać, ale stosując laser o zmniejszonej mocy, tak by nie doprowadzić do odbarwienia skóry.
Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu depilacji laserowej należy też upewnić się, czy nie cierpimy aktualnie na żadne infekcje bakteryjne, czy też wirusowe (np. opryszczka), a także choroby skórne, takie jak łuszczyca, czy bielactwo. Ponadto, depilacji laserem nie powinny poddawać się osoby posiadające opaloną skórę, niezależnie od tego, czy jest to opalenizna naturalna, czy też uzyskana w wyniku wizyty w solarium.
Wreszcie, zabiegowi nie mogą poddawać się osoby posiadające rozrusznik serca oraz stosujące leki światłouczulające, bądź antybiotyki.