Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Makijaż permanentny to rozwiązanie dla tych kobiet, które prowadzą intensywny tryb życia i nie mają czasu na codzienne wykonywanie zabiegów upiększających, ale jednocześnie zależy im na tym, by w każdej chwili wyglądać atrakcyjnie.
Warto podkreślić, że makijaż permanentny należy do stałych, gdyż utrzymuje się na skórze od 2 do nawet 5 lat, zależnie od intensywności barwnika. Co się zaś tyczy samych barwników, są one naturalne, bo najczęściej otrzymuje się je z ziół. Nie ma tu więc żadnej chemii. Można powiedzieć, że makijaż permanentny jest swego rodzaju tatuażem, który obejmuje takie partie twarzy jak usta, oczy oraz brwi.
Pomimo faktu, że taki makijaż to dosyć wygodne oraz trwałe rozwiązanie, istnieje jednak wiele sporów i dywagacji na temat jego bezpieczeństwa dla zdrowia. W tym miejscu należałoby podkreślić, że choć zabiegowi towarzyszy dyskomfort związany z pewnym bólem, to jednak on sam nie jest obciążony ryzykiem, oczywiście, ile zostanie poprawnie przeprowadzony. Najważniejsze są więc umiejętności i doświadczenie osoby, której powierzamy wykonanie tego zadania. Bardzo ważne jest to, aby wkłucia nie były zbyt głębokie.
W związku z powyższym, zaleca się korzystać jedynie z usług zaufanych i sprawdzonych gabinetów, najlepiej tych specjalizujących się w usługach z zakresu medycyny estetycznej. Poza tym, czasem po zabiegu mogą się pojawiać reakcje alergiczne, jednak najczęściej są one przejściowe.