Czy makijaż permanentny można skorygować lub usunąć?


Makijaż permanentny to swego rodzaju tatuaż, który od jego klasycznej wersji różni się jednak tym, że bazuje wyłącznie na naturalnych, roślinnych barwnikach, które w dodatku wprowadza się najdalej do 4 warstwy w naskórku. Natomiast w typowym tatuażu barwnik dociera aż do skóry właściwej, stąd też jego usunięcie jest dosyć utrudnione, a w każdym razie zalicza się do kosztownych, bolesnych i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

Co innego makijaż permanentny, który w każdej chwili można poddać skorygowaniu, bądź też go usunąć. Oczywiście, jeśli został profesjonalnie wykonany, wówczas nie wymaga takich działań, jednak raz na jakiś czas zdarzają się sytuacje, w których klientka jest niezadowolona z efektu – na przykład z powodu zbyt szerokiej kreski krwi, czy też niesatysfakcjonującego koloru ust.

Przy większości zabiegów związanych z usuwaniem makijażu permanentnego wykorzystuje się laser, przy czym w zależności od rodzaju makijażu stosuje się różne jego długości. Jest to procedura prawie bezbolesna i charakteryzująca się około 90% skutecznością, w zależności od cech skóry, czy też koloru barwnika. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić niewielkie przebarwienia. Są one jednak zjawiskiem przejściowym.

Usunięcie makijażu permanentnego możliwe jest również za pomocą elektrokoagulacji, która polega na zebraniu wierzchniej warstwy naskórka. Co jednak istotne, zabieg ten należy powtarzać raz w miesiącu przez okres pół roku.