Czym jest intralipoterapia?

Zgrabna, szczupła sylwetka to marzenie wielu kobiet. Drogą do idealnej figury są dieta i aktywność fizyczna, jednak nie zawsze przynoszą one zadowalające efekty. Bardzo często na ciele pozostają niechciane fałdki, które skutecznie odbierają pewność siebie i ładny wygląd. Jedną z często stosowanych metod jest liposukcja (jej potoczne określenie to ”odsysanie tłuszczu”). Choć jest to bardzo skuteczna metoda na pozbycie się nieatrakcyjnych fałdek, to jej wadą jest inwazyjność. Po zabiegu liposukcji konieczny jest okres rekonwalescencji.

Dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które chcą w szybki sposób pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i szybko powrócić do codziennych czynności, jest intralipoterapia, która polega na zastosowaniu nowatorskiego preparatu Aqualyx. Jest to środek, który umożliwia usuwanie tkanki tłuszczowej metodą iniekcyjną, co stanowi bezpieczny i bezinwazyjny sposób na pozbycie się niechcianych fałdek.

Bezpieczny i szybki sposób na idealną sylwetkę

Intralipoterapia to zabieg, podczas którego pod skórę wprowadzany jest specjalny, innowacyjny chemiczny środek o nazwie Aqualyx. Jego efektem jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, która odbywa się w sposób niechirurgiczny i nieinwazyjny, co umożliwia szybki powrót do codziennej aktywności. Preparat uruchamia proces lipolizy – jest to rozpad komórek tłuszczowych pod skórą. Zbędne pozostałości rozpadających się komórek są usuwane z ciała podczas przemian metabolicznych.

Aqualyx jest środkiem bezpiecznym – jest zarejestrowany jako substancja przeznaczona do intralipoterapii. Jego zastosowanie nie przyczyni się do drastycznego schudnięcia, jednak pozwala na estetyczne modelowanie sylwetki w wybranych, szczególnie problematycznych partiach ciała, takich jak na przykład ramiona, biodra, brzuch, uda, kolana lub podbródek. Największa skuteczność zabiegu jest widoczna u osób z prawidłową masą ciała lub lekkim nadmiarem kilogramów. Intralipoterapia jest również jednym ze sposobów na leczenie tłuszczaków.

Efekty omawianego zabiegu są widoczne po około 3 tygodniach po jego wykonaniu – redukcji ulega od jednego do dwóch centymetrów obwodu tkanki tłuszczowej. Intralipoterapia wpływa również na obszar skóry nad poddaną zabiegowi partią ciała – staje się on bardziej jędrna. Masaż i inne zabieg mogą przyczynić się do zwiększenia efektów intralipoterapii.

czym-jest-intralipoterapia