Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która skupia się głównie wokół profilaktyki starzenia skóry, a także działań mających na celu poprawę jakości skóry, a co za tym idzie jest odmłodzenia. Metody, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej pozwalają więc na odmłodzenie skóry, pozbycie się niechcianych zmarszczek, usunięcie blizn, czy innych defektów, które negatywnie odbijają się na naszej samoocenie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie naprawdę estetycznych, zadowalających efektów i to bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznych, które jak wiadomo, bardzo często są obciążone dużym ryzykiem dla zdrowia.

Warto podkreślić, że medycyna estetyczna skutecznie walczy nie tylko z upływającym i uwidaczniającym się w postaci zmarszczek czasem, ale potrafi też sobie poradzić z tak powszechnymi kobiecymi problemami, jak skórka pomarańczowa (inaczej cellulit) oraz rozstępy. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że medycyna estetyczna jest jedną z najlepszych „przyjaciółek” kobiety, dzięki której może się ona przez długie lata cieszyć młodym, atrakcyjnym wyglądem.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzane są w specjalistycznych gabinetach i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy.