Na czym polega masaż klasyczny?

Masaż to przyjemny rytuał, podczas którego możemy poczuć się wyjątkowo. Jednak jest to również zabieg o niezwykle szerokim zastosowaniu, który nie tylko pomaga się zrelaksować i odprężyć, ale wpływa doskonale na zdrowie i urodę. Do wyboru mamy dużą liczbę technik masażowych, dostosowanych do różnych potrzeb. Wśród nich warto zwrócić uwagę na relaksacyjny masaż klasyczny, który ma wiele zalet i pomaga w zmniejszaniu skutków wielu dolegliwości. Nie tylko pozwala złagodzić skutki stresu oraz napięcia nerwowego, ale stymuluje również pracę układu krwionośnego i limfatycznego, wspomaga układ nerwowy, usprawnia przemianę materii, poprawia mobilność stawów, dobrze działa na mięśnie, a nawet na skórę. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, które kompleksowo chcą zadbać o swoją psychikę, a także organizm. Poleca się go również w terapii między innymi chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych, bólu kręgosłupa lub zapalenia mięśni i stawów.

Masaż klasyczny to technika, która ma bardzo długie tradycje. Był stosowany w Chinach już 3 tysiące lat temu, a współcześnie stanowi jeden z najbardziej popularnych zabiegów.

Masaż klasyczny – jak wygląda zabieg?

Zaletą tego zabiegu jest brak konieczności specjalnych przygotowań, choć zaleca się unikanie jedzenia ciężkostrawnych dań około przed masażem. Przed zabiegiem trzeba wziąć prysznic, konieczne jest to również po jego zakończeniu, ponieważ do jego wykonania stosuje się specjalne kosmetyki, na przykład olejki, które ułatwiają i wspomagają zabieg, a dodatkowo są elementem aromaterapii.

W trakcie masażu klasycznego stosowane są dokładnie opisane techniki. W skład takiego zabiegu wchodzi przede wszystkim głaskanie, które wykonuje się na jego początku i końcu. Stosowane jest także rozcieranie, które ma znaczenie lecznicze. Kolejnymi elementami masażu klasycznego są wyciskanie oraz ugniatanie, które stanowi najdłuższą część zabiegu. Oklepywanie to część masażu, która może mieć różne działanie – w zależności od intensywności – pobudzające lub relaksujące. Stosowana w masażu klasycznym wibracja między innymi stymuluje przemianę materii oraz układu krwionośnego. Podczas zabiegu masażysta wykonuje także roztrząsanie oraz wałkowanie ciała.

Profesjonalne zastosowanie tych technik zapewnia bardzo dobre efekty.