Depilacja laserowa light sheer – ile zabiegów jest koniecznych, aby pozbyć się włosków na zawsze?

Depilacja laserowa określana mianem lihgt sheer to innowacyjny sposób na szybkie, trwałe i bezbolesne pozbycie się niechcianego owłosienia. Metoda ta bazuje na nowoczesnym urządzeniu, jakim jest laser diodowy light sheer, któremu przypisuje się wysoką skuteczność, bo na poziomie aż 95 %. Co więcej, efekty widać już po kilku zabiegach.
Jedna sesja laserowa – w zależności od części i powierzchni ciała, na której jest wykonywany zabieg – może trwać od kilku minut do kilkudziesięciu. Należy zaznaczyć, że laser oddziałuje jedynie na włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu, dlatego też dla uzyskania trwałych efektów należy powtórzyć depilację od trzech do sześciu razy, w odstępach co kilka tygodni (przeważnie co około cztery). Dokładna ilość sesji zależy jednak od indywidualnego przypadku, to jest od koloru skóry pacjenta, jego gospodarki hormonalnej, czy uwarunkowań genetycznych.
Liczne badania kliniczne dowodzą, że spośród różnych urządzeń, jedynie laser diodowy potrafi tak precyzyjnie działać na barwnik włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Szacuje się, że na jeden zabieg wykonany tym urządzeniem przypadają aż trzy zabiegi IPL (fotodepilacja).