Jak działa urządzenie LPG Integral?

Endermologia przy użyciu urządzenia LPG Integral to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, wyszczuplania, modelowania sylwetki, leczenia rozstępów i blizn. To całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna metoda, która w Polsce stosowana jest od około 10 lat, na świecie od 20. Jak działa urządzenie LPG Integral?

Na czym polega zabieg?

Endermologia to rodzaj mechanicznie wykonywanego masażu. W jego trakcie dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają na nasze ciało w połączeniu z podciśnieniem. W ten sposób tworzona jest przez podciśnienie fałda skórna, która jest najpierw zwijana przez pierwszą rolkę, a potem rozwijana przez drugą. Rolki mogą się poruszać wokół własnej osi, ale i względem siebie, ich siła i sposób poruszania się może być dostosowany zarówno do stanu tkanki, jak i rodzaju zabiegu. Tym, co odróżnia urządzenie LPG Integral od konkurencji, jest jego efektywność oraz funkcjonalność. Zabiegi trwają krócej, dzięki czemu mogą być bardziej intensywne, mogą być również przeprowadzane na twarzy.

Czego możemy się spodziewać w trakcie zabiegu?

Cały proces masażu sterowany jest komputerowo. Pacjent w jego trakcie jest ubrany w specjalny strój, chociaż możliwe jest również wykonanie zabiegu na gołej skórze – np. na twarzy lub łydkach.

Odchudzające i modelujące właściwości endermologii przeprowadzanej za pomocą urządzenia LPG Integral są oczywiste, niemniej jednak nie jest to jedyna korzyść płynąca z zastosowania tego systemu. Otóż – poza redukcją tkanki tłuszczowej – pobudzone jest krążenie i metabolizm. Poprzez układ limfatyczny z organizmu usuwane zostają także toksyny. Zabieg ma również działanie odprężające i relaksujące.