Jak działa peeling?

Peeling jest zabiegiem mającym na celu złuszczenie i pozbycie się naskórka, a tym samym eliminację martwych komórek z powierzchni skóry. Może być stosowany zarówno na twarz, jak i na całe ciało, czyniąc skórę oczyszczoną, gładszą i bardziej skłonną do intensywnego absorbowania składników aktywnych zawartych w kremach, czy maseczkach. Warto jednak pamiętać, że peeling powinien być właściwie dobrany – po pierwsze, do rodzaju naszej skóry, po drugie, do celu jaki chcielibyśmy osiągnąć ( stopień, głębokość złuszczenia), a po trzecie, do partii ciała, na którą zamierzamy go zastosować. I tak, peelingi ze względu na metodą złuszczania dzielą się na mechaniczne, chemiczne oraz enzymatyczne, z kolei ze względu na głębokość można je podzielić na powierzchniowe, średnio głębokie oraz głębokie. Jeśli posiadamy skórę wrażliwą, najlepiej zdecydować się na łagodną formę peelingu, na przykład w jego enzymatycznej odmianie.

Stosowanie peelingu – zarówno samodzielne, jak i poddawanie się temu zabiegowi w gabinetach kosmetycznych – jest praktyką pielęgnacyjną, którą powinno się przeprowadzać regularnie, jako że nie tylko przygotowuje ona skórę do dalszych zabiegów, zwiększając przyswajanie aktywnych składników, ale także reguluje wydzielanie sebum, wygładza blizny, usuwa zaskórniki, poprawia wygląd skóry wokół oczu, czy rozjaśnia przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne.

Co istotne, peeling dobrze jest stosować także przed depilacją‐ ALE NIE WCZEŚNIEJ NIŻ 24 H PRZED! (ułatwia usuwanie włosków), a także przed nałożeniem samoopalacza (pozwala na równomierne rozprowadzenie).