Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, czyli inaczej skórka pomarańczowa, to prawdziwe utrapienie dla wielu kobiet. Najczęściej pojawia się on na brzuchu, udach oraz pośladkach, stanowiąc zdeformowaną tkankę tłuszczową, która objawia się w postaci wybrzuszonej, nierównej skóry. Wizualnie przypomina to nieco skórkę pomarańczy – stąd też ta specyficzna nazwa. I tak jak zimą cellulit można jeszcze jakoś ukryć pod grubą warstwą ubrań, tak lato jest okresem, w którym takie mankamenty łatwo wychodzą na światło dzienne. Warto więc odpowiednio wcześniej podjąć wyzwanie walki z wrogiem, jakim jest cellulit, szczególnie, że pojawia się coraz więcej sposobów na jego zniwelowanie.

Proces pozbywania się cellulitu najlepiej jest zacząć od wewnątrz, a dokładnie poprzez dobranie odpowiedniej diety, w której nie powinno zabraknąć warzyw, owoców – szczególnie tych egzotycznych, błonnika, czy produktów pełnoziarnistych. Bardzo ważne jest także to, aby każdego dnia pić wystarczającą ilość wody (minimum 2 litry). Faktem jest bowiem, że regularne nawadnianie organizmu skutkuje szybszym pozbywaniem się tłuszczu, również tego który jest przechowywany pod postacią cellulitu.

Oczywiście, skuteczna walka ze skórką pomarańczową to także regularne ćwiczenia. Basen, jogging, joga – każda z tych aktywności przybliża nas do upragnionego celu, bo pobudza krążenie, buduje tkankę mięśniową i pozwala pozbyć się zbędnego tłuszczu. Sport to jednak przede wszystkim potężne źródło endorfin, a wiadomo, że z uśmiechem na twarzy człowiek jest w stanie zrobić o wiele więcej.