Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy to przypadłość, z którą boryka się większość kobiecej populacji. Wszak, wbrew powszechnej opinii, nie jest to wcale problem, który dotyczy przede wszystkim kobiet w ciąży oraz młodych mam. Rozstępy tworzą się w skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry, co w późniejszym czasie objawia się niezbyt estetycznymi fioletowymi, bądź też różowymi kreskami. I choć z czasem przeważnie bledną, to jednak ich całkowita likwidacja jest w wielu przypadkach niemałym wyzwaniem. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że na wszystko jest jakiś sposób. Wystarczy trochę cierpliwości i dobra strategia działania.

Skuteczna walka z rozstępami to wyzwanie trzyetapowe. Pierwszym, zasadniczym filarem sukcesu jest w tym przypadku regularna aktywność fizyczna, najlepiej taka, która jednocześnie sprawia nam przyjemność. W drugim kroku warto stosować kremy i żele o działaniu ujędrniającym, zwłaszcza te, które posiadają w swoim składzie fitoestrogeny, związki krzemu, czy witaminę E. Jak najbardziej wskazane są także wszelkie masaże, a nawet zwykłe oklepywanie i podszczypywanie.

Kolejnym zalecanym działaniem, który przybliży nas do osiągnięcia gładkiej i napiętej skóry jest korzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, takich jak dermabrazja laserowa, mikrodermabrazja, czy peeling chemiczny z kwasem trichlorooctowym.