Jak pozbyć się zmarszczek?

Dostrzeżenie w lustrze pierwszych zmarszczek to z pewnością moment, który każda z nas chciałaby możliwie opóźnić. Jak się okazuje, jest to możliwe. Bardzo obiecująca zdaje się być w tym względzie medycyna estetyczna, która dysponuje skutecznymi metodami na pozbycie się niechcianych zmarszczek.

fot. www.piotrszalanski.pl

Co istotne, metody te są bezinwazyjne. Poza tym, oprócz odmłodzenia skóry pozwalają także pozbyć się drobnych defektów, które nawet jeśli są mało widoczne, to potrafią wpędzić w ogromne kompleksy. Wśród popularnych metod pozwalających na skuteczne spłycenie, a nawet pozbycie się zmarszczek, można wyróżnić zabiegi bazujące na osoczu bogatopłytkowym, zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy, a także botoks.

Pierwszy z wymienionych zabiegów odmładzających ma opinię jednego z najbardziej bezpiecznych w całej medycynie estetycznej. Skóra staje się dzięki niemu bardziej gładka i elastyczna, a także zwiększa się jej gęstość. Poprawia się również jej ukrwienie oraz nawilżenie, co w efekcie zauważalnie ją odmładza. Z kolei kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie, odpowiadając w nim za wiązanie wody. Z wiekiem jego poziom jednak spada i skóra ulega wysuszeniu, wiotczeje. W celu przywrócenia równowagi dokonuje się więc wstrzyknięcia tej substancji z zewnątrz.

Zabieg zwany botoksem jest zaś odpowiedni do pozbycia się zmarszczek mimicznych, takich jak na przykład kurze łapki.