Mezoterapia igłowa czy bezigłowa?

Mezoterapia to dzisiaj popularny zabieg, który jest przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej i może występować w dwóch różnych odmianach: igłowej oraz bezigłowej.
Pierwszy rodzaj mezoterapii, jak zresztą sama nazwa mówi, wykorzystuje specjalną, bardzo cienką igłę, za pomocą której możliwe jest wprowadzenie substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Trzeba przyznać, że jest to metoda odznaczająca się wysoką efektywnością, choć niepozbawiona pewnej inwazyjności. Zaleca się ją osobom, które pragną pozbyć się drobnych zmarszczek, a także zwiększyć napięcie i elastyczność skóry. Poza tym, znajduje ona zastosowanie w kuracji przeciw wypadaniu włosów, a także przy eliminacji cellulitu i rozstępów. W zależności od potrzeb i konkretnego przypadku, lekarz dobiera tu różne mieszaniny substancji. Decydując się na mezoterapię igłową należy liczyć się z pewnym dyskomfortem, który pacjent odczuwa podczas przeprowadzania tego zabiegu. Po jego wykonaniu na skórze mogą się zaś pojawić niewielkie siniaki, które utrzymują się od kilku godzin do kilku dni.
Alternatywą dla zabiegu z wykorzystaniem igły jest mezoterapia bezigłowa. W tym przypadku substancje aktywne nie penetrują, wolniej docierają do głębszych warstw skóry. Ich wprowadzanie odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Ze względu na to, że jest to metoda delikatna i całkowicie bezinwazyjna, uzyskanie pożądanego efektu wymaga przeprowadzenia większej ilości zabiegów.