Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to obecnie jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na bezpieczne oraz skutecznie pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki wykorzystaniu zjawiska fototermolizy selektywnej możliwe jest tu – w przeciwieństwie do innych metod – osiągnięcie trwałych efektów.
Ten specyficzny rodzaj depilacji wykorzystuje laser, którego głowicę przykłada się do uprzednio przygotowanej skóry. Urządzenie emituje wiązkę intensywnego światła, które jest pochłaniane przez zawarty w cebulkach włosów barwnik zwany melaniną. Dalej energia świetlna zamienia się w termiczną, dzięki czemu struktura odpowiadająca za wzrost włosków ulega zniszczeniu. Tuż po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. Istnieje także pewne prawdopodobieństwo pojawienia się obrzęku okołomieszkowego. Objawy znikają jednak po upływie kilku godzin, zaś my możemy cieszyć się gładką skórą w każdej sytuacji i to bez podejmowania samodzielnych zabiegów depilacyjnych.
Należy jednak pamiętać o tym, że prawdziwie trwałe efekty obserwuje się dopiero po wykonaniu serii zabiegów laserowych, które muszą się odbywać w określonych odstępach czasowych. Najczęściej jest to okres około 4 tygodni. Chodzi o to, że laser nie oddziałuje na włoski znajdujące się w stanie spoczynku, a jedynie na te, które właśnie są w fazie wzrostu.