Na czym polega karboksyterapia?

Karbokysyterapia jest zabiegiem bazującym na właściwościach dwutlenku węgla, czyli gazu, którego stała obecność w naszym organizmie wpływa na prawidłowy przepływ krwi, a także przyczynia się do zjawiska rozszerzania naczyń krwionośnych. Okazuje się, że jego określone dawki skutkują stymulacją skóry do produkcji kolagenu, przyspieszeniem krążenia krwi, odżywieniem i odbudową komórek, a także rozbijaniem nagromadzonego tłuszczu. Stąd też stosuje się go w medycynie estetycznej, poprzez wprowadzenie (infuzję) pod skórę.
Co istotne, zabieg odbywa się w sposób kontrolowany. Gaz wprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia który odpowiada za dozowanie jego ściśle określonych objętości, pod stałym ciśnieniem docierających do pożądanej głębokości w skórze. Takie działanie zmniejsza dyskomfort odczuwany podczas zabiegu, umożliwiając szybkie i precyzyjne wkłucia. Co ciekawe, ilość podanego w ten sposób dwutlenku węgla jest zbliżona do tej, którą organizm otrzymuje podczas wysiłku fizycznego. Możemy tu więc obserwować szereg powiązanych ze sobą reakcji, choćby takich jak dotlenienie tkanek, czy poprawa mikrokrążenia. Inne efekty to na przykład drenaż limfatyczny.
Karoboksyterapia wykazuje nie tylko korzystne działanie miejscowe, ale także pozytywnie oddziałuje na cały organizm. Z tego względu zyskała ona opinię nieinwazyjnej metody leczniczej, wykorzystywanej przede wszystkim w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.