Na czym polega manicure japoński?

Manicure japoński to nowoczesna i oryginalna metoda wzmocnienia i nadania połysku naturalnym paznokciom. Zawiera on dobroczynne związki i substancje, takie jak witaminy A i E, keratyna, krzemionka z morza martwego, czy pyłek pszczeli, dlatego też zaleca się go osobom posiadającym łamliwe, rozdwajające się paznokcie. Manicure japoński opiera się ponadto na innowacyjnej technologii P. Shine, która przyczynia się do pobudzenia krążenia krwi, a także sprawia, że paznokcie zyskują trwałość i zdrowy połysk.
Ten rodzaj manicure polega na tym, że w płytkę paznokcia wmasowuje się specjalną pastę, która zawiera szereg cennych substancji posiadających zdolność wiązania wody, a tym samym ułatwiających wchłanianie substancji odżywczych. W kolejnym kroku zabezpiecza się nałożoną warstwę pasty za pomocą pudru, który wciera się dokładnie w paznokciową płytkę. Puder ten sprawia, że składniki odżywcze zostają w paznokciu na dłużej, a także zapewnia ochronę przed działaniem wody i detergentów. Poza tym, za jego sprawą możemy cieszyć się jedwabistym połyskiem paznokci – i to nawet przez okres 2 tygodni.
Decydując się na manicure japoński warto pamiętać o tym, by po jego wykonaniu przez kilka dnia (przeważnie od 4 do 5) nie malować paznokci.