Na czym polega zabieg pedicure u mężczyzn?

Zdrowe i zadbane stopy to istotny element atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn.

Zabiegiem, który wyjątkowo sprzyja zachowaniu odpowiedniej higieny i komfortu stóp jest pedicure. Pozwala on bowiem na utrzymanie ich świeżości, co jest szczególnie istotne w przypadku stóp narażonych na nadmierną potliwość. Poza tym, pedicure pomaga pozbyć się takich problemów jak odciski, modzele, boleśnie wrastający paznokieć, czy zrogowaciały naskórek. Każda z wymienionych powyżej przypadłości zalicza się do takich, które dosyć regularnie przytrafiają się panom, choćby ze względu na urazy spowodowane intensywnym uprawianiem różnego rodzaju sportów. Okazuje się więc, że mężczyźni, mimo iż noszą wygodniejsze obuwie niż kobiety, również borykają się z wieloma dolegliwościami ze strony stóp. Jest to tym samym jednoznaczny sygnał, że oni też powinni regularnie korzystać ze specjalistycznych usług kosmetycznych.

Spośród licznych odmian tego zabiegu, mężczyznom w sposób szczególny poleca się klasyczny pedicure biologiczny, który skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek i wygładza skórę stóp. Stosuje się tutaj nowoczesną frezarkę, która pozwala na całkowicie bezbolesne usunięcie wszelkich zgrubień, zrogowaceń i innych niedoskonałości. W ramach tego zabiegu stopy są także odpowiednio nawilżane, upiększane, choćby pod kątem nadania odpowiedniego kształtu paznokciom, a w niektórych jego wersjach poddawane także przyjemnego masażowi.