Nici rewitalizujące PDO wykorzystywane w medycynie estetycznej

Współczesna medycyna i kosmetologia nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które pozwalają na zatrzymanie czasu, przedłużenie młodości i usuwanie oznak starzenia. Do dyspozycji mamy kosmetyki pielęgnujące, ale także różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Jaki zabieg wybrać, aby uzyskać widoczny efekt, bez konieczności interwencji chirurga? Dobrym rozwiązaniem mogą być tutaj nici rewitalizujące PDO.

Nić PDO to preparat, który powstaje z polidioksanonu. Jest to substancja, której używa się między innymi w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii lub urologii, do produkcji specjalnych szwów skórnych oraz podskórnych. Wyjątkową właściwością szwów jest ich rozpuszczalność. Nici PDO zaimplantowane do skóry, bezpośrednio pobudzają do działania fibroblasty, stymulując produkcję kolagenu (jest to tak zwany proces neokolagenezy). Po okresie około 6 do 9 miesięcy nić samoczynnie się rozpuszcza, a efektem jest pozostawienie w miejscu założenia nowo powstałych włókien kolagenowych.

Implantacja rewitalizujących nici PDO jest polecana przede wszystkim osobom po 30. roku życia, które chcą bez operacji poprawić wygląd skóry oraz zwiększyć jej napięcie na dłuższy czas. Mogą być one używane do polepszenia wyglądu skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, ale mają zastosowanie również w przypadku biustu, brzucha, pośladków lub nóg.

Przebieg i efekty założenia nici PDO

Pierwszym etapem zabiegu jest nałożenie na skórę specjalnego kremu znieczulającego. Rewitalizujące nici PDO są implantowane przy pomocy cienkiej igły. Zabieg może trwać od 20 minut do godziny. Zakładanie nici PDO jest bezbolesne, a zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Mogą po nim pojawić się miejscowe zaczerwienienia lub siniaki, jednak nie jest to powód do obaw. Są one bardzo łatwe do ukrycia przy pomocy makijażu, a po kilku dniach samoczynnie znikają.

Około 2 tygodnie po zabiegu zaczyna się synteza kolagenu i elastyny, a pełny efekt, czyli poprawa jędrności oraz napięcia skóry, jest widoczny po około 6 tygodniach. Skóra odzyskuje gładkość oraz młody wygląd.

Nici rewitalizujące PDO wykorzystywane w medycynie estetycznej