Jak się pozbyć „kurzych łapek”?

Zmarszczki śmiechu, linie charakteru, „kurze łapki” – zmarszczki mimiczne w zewnętrznych kącikach oczu mają kilka określeń, jednak ich przyczyna jest jedna. Są one oznaką starzenia, utraty elastyczności i sprężystości skóry, do której dochodzi razem z wiekiem. Nie ma skutecznego sposobu na powstrzymanie ich powstawania, ponieważ starzenie się jest naturalnym procesem, poza tym musimy używać mimiki twarzy. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, unikanie dymu papierosowego oraz pielęgnacja kosmetykami na bazie odpowiednich składników z pewnością dobrze wpłynie na wygląd skóry. Szczególnie skutecznym orężem w walce ze zmarszczkami w okolicach oczu mogą być niektóre zabiegi kosmetyczne, które nie tyle zapobiegają powstawaniu zmarszczek, co je po prostu niwelują.

Sposoby na „kurze łapki”

Kurze łapki mogą pojawić się w okolicach oczu już u osób powyżej dwudziestego roku życia. Przy problemach ze skóra tłustą lub mieszaną warto wybrać zabieg, który dodatkowo spłyci drobne zmarszczki. Jest to mikrodermabrazja diamentowa, którą, przy zwiększeniu liczby zabiegów, można stosować również w przypadku skóry dojrzałej jako kurację odmładzającą.

Kompleksowe działanie mają także peelingi chemiczne, które nie tylko spłacają zmarszczki, ale poprawiają kondycję skóry. Zawarte w nich substancje są stosowane na różne problemy z cerą, nie tylko objawy starzenia. Równie uniwersalnym narzędziem do walki ze zmarszczkami, nie tylko mimicznymi, jest zabieg Geneo™. Poprawia gęstość i promienność skóry, dzięki czemu cera wygląda bardziej młodo i świeżo.

Z kolei Maximus to urządzenie używane między innymi do redukcji tkanki tłuszczowej, jednak zakres jego stosowania jest szerszy – Maximus TriLipo poprawia napięcie skóry i odnawia jej zasoby kolagenu. Warto zwrócić uwagę, że efekt spłyconych zmarszczek jest widoczny bezpośrednio po zabiegu! Doskonałe wyniki w zwalczaniu oznak starzenia daje również zastosowanie zabiegu ENDERMOLIFT™ . Mikroimpulsy dostają się do głęboko położonych komórek, a efektem jest łagodne, liftingujące działanie. Skutecznym sposobem na „kurze łapki” jest również wstrzyknięcie toksyny botulinowej, czyli botoksu.