Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Gładka cera o jednolitym kolorycie to ideał piękna, do którego dąży wiele kobiet. Jednak niewiele z nas może się cieszyć doskonałą cerą. Na twarzy z różnych przyczyn mogą pojawić się przebarwienia, które odbierają urodę i pewność siebie, mogą również świadczyć o pewnych dolegliwościach. Istnieją jednak sposoby i zabiegi, które pomagają przeciwdziałać, zredukować, a także zlikwidować nieestetyczne przebarwienia, pojawiające się na naszej cerze.

Rodzaje przebarwień

Przebarwienie, które pojawia się na skórze, jest zazwyczaj spowodowane nagromadzeniem się barwnika, czyli melaniny. Miejscowy nadmiar tego barwnika jest wynikiem zaburzeń prawidłowego funkcjonowania melanocytów, czyli komórek, które go wytwarzają. Do takiego stanu mogą doprowadzić słońce, zażywane leki hormonalne, przebarwienia mogą również powstać z blizn po wyleczonym trądziku.

Wyróżniamy różne rodzaje przebarwień. Najpopularniejszymi są oczywiście piegi, które są efektem nierównomiernego rozmieszczenia w skórze melaniny. Zdania na ich temat są podzielone, część osób uważa, że dodają one uroku, jednak wiele posiadających je osób woli je zlikwidować. Po opalaniu również mogą pojawić się małe, ciemne plamki, spowodowane przez nadmiar słońca.

Ze słońcem związane są również plamy wątrobowe, które są oznaką starzenia posłonecznego. Pojawiają się na odkrytych rejonach skóry, w wyniku zaburzeń funkcjonowania melanocytów, co jest naturalnym wynikiem starzenia. Efekt ten zwiększa zbyt intensywna ekspozycja na słońce. Co ciekawe, plamy posłoneczne mogą pojawić się nawet po pewnym czasie. Słońce, w połączeniu z pewnym typem leków hormonalnych, również może wywołać pojawienie się przebarwień, znanych jako ostuda.

Skuteczne sposoby na przebarwienia

Z przebarwieniami możemy starać poradzić sobie domowymi sposobami, jednak nie w każdym przypadku będą one skuteczne. Lepszy efekt uzyskamy dzięki profesjonalnym zabiegom.

Dużą skuteczność w walce z przebarwieniami ma mikrodermabrazja diamentowa. Jest to intensywne złuszczanie warstwy naskórka, które pomaga spłycić zmarszczki, rozjaśnić cerę, a także jest bardzo dobrym sposobem na przebarwienia. Seria zabiegów pomaga zmniejszyć ich widoczność lub zupełnie je zlikwidować.

Innowacyjnym sposobem na usunięcie przebarwień jest mezoterapia mikroigłowa wykonana metodą MesoBoost. Substancje aktywne, dostarczane do skóry z użyciem bardzo cienkiej igły, regenerują cerę i rozjaśnia przebarwienia. Doskonałe działanie na skórę oraz zastosowanie w redukcji i usuwaniu przebarwień mają peelingi chemiczne, na przykład Peel Mision lub Aza Peel. Efektywną metodą jest również program kosmetyczny Power C+, który dostarcza cerze dużej dawki witaminy C.