W jakim celu stosuje się zastrzyk z kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to – tuż obok kolagenu – jeden z najważniejszych składników naszej skóry. Jego wyjątkowość polega na tym, że posiada on zdolność wiązania wody, dzięki czemu zapewnia naskórkowi odpowiedni poziom nawilżenia, pobudzając go jednocześnie do regeneracji. Choć naturalnie występuje on w ludzkim organizmie, to jednak wraz z wiekiem jego ilość ulega zmniejszeniu. Stąd też, chcąc pozbyć się zmarszczek i przywrócić skórze młody, świeży wygląd, dokonuje się jego wstrzyknięcia w skórę.

Co istotne, postać kwasu wstrzykiwanego z zewnątrz jest niemal identyczna z tą naturalną, stąd też aplikacja nie grozi żadnymi powikłaniami. Zastrzyk kwasu hialuronowego można szybko i w prosty sposób przeprowadzić w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej. Cały zabieg trwa nie dłużej niż pół godziny i daje natychmiastowe efekty. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio się do niego przygotować – na przykład, na dzień przed jego wykonaniem nie należy przyjmować aspiryny ponieważ rozrzedza krew, a tego samego dnia nie powinno się zbytnio nagrzewać ani też przemęczać ciała.

Kwas hialuronowy, w zależności od potrzeb, można wstrzykiwać w wyższym , bądź też w nieco niższym (juvelift) stężeniu. Co ciekawe, wstrzykiwania dokonuje się nie tylko w celach estetycznych, ale niekiedy także leczniczych, choćby przy problemie zwyrodnienia stawów, ponieważ kwas łagodzi ból, a także niweluje stany zapalne.