Jakie właściwości ma kozie mleko?

Kozie mleko zdecydowanie ustępuje popularnością krowiemu. Tymczasem we Francji jest ono bazą dla wielu popularnych gatunków sera, a nawet jogurtów. Kozie mleko jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu, a także świetnie sprawdza się w kosmetykach.

Jakie właściwości ma kozie mleko?

To właśnie kozie, a nie krowie mleko posiada więcej cennych składników odżywczych i witamin. Chodzi tu przede wszystkim o wapń, fosfor, potas czy witaminy takie jak A, B1, B2, PP i C. Zawiera również więcej tłuszczu, co przyczynia się do powstawania zdrowej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Ponadto dzięki bardzo niskiej zawartości laktozy jest lekkostrawne i może być spożywane przez osoby cierpiące na nietolerancję tej substancji.

Te fantastyczne właściwości prozdrowotne koziego mleka z powodzeniem znajdują zastosowanie w kosmetyce. Nic dziwnego, że to właśnie kozie, a nie krowie mleko, jest tak częstym składnikiem kremów do twarzy, pod oczy, balsamów do ciała czy pielęgnacyjnych mydeł. Dzięki wysokiej zawartości lipidów i witamin mleko kozie wspaniale odżywia i nawilża skórę. Kosmetyki i zabiegi na bazie mleka koziego są szczególnie polecane dla skóry suchej oraz świetnie sprawdzają się w czasie regeneracji skóry po sezonie zimowym, kiedy staje się ona szorstka i wyraźnie mniej nawilżona.

Podgórski Dom Urody oferuje wyjątkowy, odżywczy rytuał na bazie koziego mleka. Jest to nie tylko świetny sposób na relaks, ale przede wszystkim doskonałe remedium na przesuszoną skórę, której brak blasku. Po zabiegu skóra jest gładka, miękka, idealnie nawilżona i gotowa letnie upały.