Czy wstrzykiwanie botoksu boli?

Toksyna botulinowa to szybki sposób na uzyskanie efektu skóry bez zmarszczek. Jej wstrzyknięcie rozluźnia mięśnie i ogranicza kurczenie się skóry, zmniejszając widoczność i tempo powstawania zmarszczek. Substancja ta ma szerokie zastosowanie – poza zwalczaniem oznak starzenia, używana jest również w leczeniu nadpotliwości.

Wbrew dość powszechnej opinii, botoks wcale nie daje efektu maski. Wykonany przez specjalistę w profesjonalnym salonie w żaden sposób nie wpływa na mimikę lub wyraz twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Botoks – czy to boli?

W przypadku każdego zabiegu, w trakcie którego wstrzykuje się daną substancję w naszą skórę, pojawia się dość uzasadniona wątpliwość dotycząca jego bolesności. Może się wydawać, że wstrzyknięcie botoksu, który w tak radykalny sposób działa na mięśnie twarzy, jest w związku z tym zabiegiem szczególnie bolesnym. Jednak nie ma powodu do obaw i podczas zabiegu wstrzykiwanie botoksu nie musimy obawiać się bólu – jest on niewielki i mało odczuwalny, przyjmuje zwykle postać delikatnego ukłucia. W szczególnych przypadkach na skórze może pojawić się łatwy do zamaskowania niewielki siniak.

Jeśli jednak chcemy uniknąć dyskomfortu, warto znaleźć profesjonalny salon kosmetyczny, który w swojej ofercie posiada znieczulenie do zabiegu botoksu. Dzięki temu nawet bardzo wrażliwe na ból osoby mogą zdecydować się na wstrzyknięcie toksyny botulinowej.