Zabieg z kozim mlekiem – jak działa?

Kozie mleko to cudowny, choć trochę zapomniany kosmetyk. O jego wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych świadczy fakt, iż podobno to właśnie koziego mleka używała królowa Egiptu Kleopatra do pielęgnacyjnej kąpieli całego ciała. Dziś sporą popularnością cieszą się kremy z kozim mlekiem, które mają działanie regeneracyjne i odżywcze.

Zabieg z kozim mlekiem – jak działa?

W Podgórskim Domu Urody proponujemy silnie odżywiającą i nawilżającą terapię łagodzącą na bazie koziego mleka oraz śliwki chińskiej, czyli liczi. Dzięki wyciągowi z ryżu i aloesu zabieg koi podrażnioną skórę, oleje sojowy i migdałowy odżywiają i wygładzają, zaś ekstrakt z perły to prawdziwa bomba składników odżywczych dla skóry. Jest to więc zabieg idealny dla osób, które zmagają się z przesuszoną, zmęczoną, poszarzałą skórą, która potrzebuje nawilżenia i zastrzyku witamin.

Na czym polega ten rytuał?

Relaksująca terapia rozpoczyna się od oczyszczenia skóry za pomocą naturalnego mydła z czarnych oliwek i oleju oliwkowego Sarow Noir. Następnym krokiem jest wygładzenie skóry za pomocą mlecznego peelingu cukrowego w formie delikatnego masażu. Tak przygotowana skóra jest oczyszczona, co sprawi, że odżywcze kosmetyki będą się lepiej wchłaniały. Najważniejszym elementem zabiegu jest nałożenie specjalistycznej maski odżywczo‐łagodzącej, która sprawia, że skóra staje się miękka i nawilżona.

Dla kogo zabieg z kozim mlekiem?

Dzięki działaniu silnie nawilżającemu i pielęgnacyjnemu zabieg na bazie koziego mleka jest uniwersalny i nadaje się dla skór o różnych problemach i potrzebach. Jest szczególnie polecany dla skóry podrażnionej, a więc po opalaniu, a także prewencyjnie dla kobiet w ciąży, które pragną utrzymać elastyczność i jędrność skóry.